Czego obawiają się polscy internauci?

Mimo ciągłego rozwoju zabezpieczeń stosowanych przez banki oraz serwisy, które z racji swojego funkcjonowania zbierają dane osobowe swoich klientów, internet staje się coraz mniej bezpiecznym miejscem. Tak przynajmniej wynika z ankiet przeprowadzonych wśród polskich internautów – aż 70% z nich obawia się, że może paść ofiarami cyberprzestępców.
Okazuje się więc, że Polacy mają bardzo małe zaufanie do serwisów, a nawet instytucji publicznych: ponad 70% uważa, że żadne z nich nie chronią w odpowiedni sposób przekazywanych im danych osobowych. Jednocześnie trochę więcej niż 50% internautów obawia się, że ich tożsamość bądź karta kredytowa mogą być skradzione w internecie.
Jak na razie polscy internauci najmniej boją się cyberszantażu: tylko 2% ankietowanych zostało ofiarami takiego przestępstwa, a 79% nigdy nie miało z nim do czynienia. Co ciekawe obawy użytkowników nie pokrywają się z działaniami podejmowanymi przez nich w celu ich uniknięcia.
Jedynie 25% ankietowanych przyznało, że na ich komputerach zainstalowany jest antywirus.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Jak kursy rysunku mogą wspierać rozwój społeczny i emocjonalny dzieci?
Kursy rysunku i malarstwa zyskują popularność wśród najmłodszych, oferując rozwój artystyczny oraz wsparcie społeczne i emocjonalne. W przyjaznej atmosferze dzieci odkrywają swoje talenty, co wpływa na ich pewność siebie oraz umiejętności interpersonalne. Zajęcia z rysunku dla dzieci w Krakowie sprz

Jak mała retencja wody przyczynia się do poprawy jakości gleby?
Mała retencja wody jest kluczowa dla jakości gleby, wpływając na jej strukturę, zdolność zatrzymywania wilgoci oraz bioróżnorodność. Odpowiednie zarządzanie wodami opadowymi może znacząco poprawić stan gleby, co ma istotne znaczenie dla rolnictwa oraz ochrony środowiska. W artykule omówimy korzyści